Ta droga dopiero się zaczyna…

Gratulacje dla wygranych:   dla Jacka Krywulta i nowych radnych!
VOX  POPULI  VOX  DEI

Jednocześnie serdeczne podziękowania dla tych, którzy głosowali na nas!

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się kandydować razem ze mną i tym, którzy służyli nam pomocą. Stworzyliśmy zwarty, kompetentny i znakomicie współpracujący ze sobą zespół. Począwszy od wspólnej pracy nad programem po ogromną aktywność w kampanii, w dziesiątkach i setkach bezpośrednich rozmów z mieszkańcami naszego miasta. Tworzyliśmy społeczny komitet wyborców ponad podziałami politycznymi (kilku z nas należy do różnych partii politycznych, gros nie należy nigdzie). Połączyła nas przede wszystkim chęć zmiany relacji między zwykłymi obywatelami, organizacjami pozarządowymi a władzą w Ratuszu i nadanie miastu nowej energii, szansy na szybszy rozwój.

Nasz Komitet uzyskał jednak tylko 6.058 głosów na prezydenta i 6.819 na radnych. To wprawdzie drugie miejsce po Jacku Krywulcie, ale z ogromnym do niego dystansem (9,47% : 75.71%) i jeden mandat radnego. Choć po prawdzie tylko nasza grupa (oprócz nie liczącego się Związku Słowiańskiego) nie miała żadnego wsparcia kadrowego i finansowego ze strony jakiejkolwiek partii politycznej finansowanej z budżetu państwa, czy izby gospodarczej i urzędu miasta – jak Komitet Jacka Krywulta.

Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali. Nie zamierzamy się wycofywać z naszych deklaracji i programu. Będziemy go realizować, choć wolniej,  stawiając na mieszkańców, ich energię i pomysłowość, jednym słowem na kapitał ludzki, do tej pory w mieście nie doceniany. Nasza droga dopiero się zaczyna.

Grażyna Staniszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Prasowe, Inne, Sprawy Bielska-Białej, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ta droga dopiero się zaczyna…

  1. mieszkaniec bielska pisze:

    Jasne, że początek obywatelskiego społeczeństwa Bielska-Białej. Pani Grażyno. Nie ma co, chyba jeszcze za wcześnie. Szkoda, bardzo szkoda, że tak wielu nie połapało się, że Pani osoba dałaby szansę na rozwój miasta i zatrzymanie fali wyjeżdżającej z naszego miasta młodzieży. Mam nadzieję, że uda się Pani znaleźć w ratuszu sojuszników programu Pani Komitetu Wyborczego. Program jest po prostu świetny i rozwojowy. Trzymam a Panią kciuki. Nie będzie Pani łatwo w tym brrrrr ratuszu.
    ML.KS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>