Program Grażyny Staniszewskiej

Grażyna Staniszewska

Bielsko-Biała miastem z wizją.
Metropolia Beskidzka ze stolicą w Bielsku-Białej.
Szeroka współpraca z sąsiednimi powiatami i gminami w miejsce rywalizacji.
Współpraca z uczelniami i biznesem.

Samorządność to nie slogan.
Wspólnotę samorządową tworzą mieszkańcy a nie administracja!
21 listopada przywrócimy Bielsko mieszkańcom!

Nowoczesne, wygodne miasto dla mieszkańców.
„Zielone centrum” sportowo-rekreacyjne na każdym osiedlu!

Miasto z kulturą – przyjazne dla inwestorów i turystów.


I. METROPOLIA BESKIDZKA  -  KOŁEM ZAMACHOWYM ROZWOJU.

II. GŁOS BIELSZCZAN SIĘ LICZY!   ADMINISTRACJA SŁUŻY POMOCĄ.

III. MIASTO STAWIAJĄCE NA ROZWÓJ.

IV. BIELSKO-BIAŁA  -  MIASTEM CZYSTYM,  ZIELONYM,  WYGODNYM,  SZANUJĄCYM TRADYCJĘ.


11 odpowiedzi na „Program Grażyny Staniszewskiej

 1. Pingback: Publikujemy program wyborczy KWW Grażyny Staniszewskiej! | Grażyna Staniszewska

 2. wyborca pisze:

  A gdzie można odnaleźć listę osób startujących w wyborach samorządowych z Pani KWW ?

 3. bielszczanin pisze:

  Witam serdecznie. Program wyborczy najbardziej mi odpowiada. Bielski Obszar Metropolitarny (BOM), to niemalże konieczność, aby podnieść prestiż i uznanie miasta. Przeforsowanie takiego rozwiązanie będzie znaczącym krokiem naprzód. Jednak, aby BOM był rozpoznawalny na skalę europejską/światową należy wciąć pod uwagę następujące fakty (na podstawie prof. B Jałowieckiego):
  1. Liczą się powiązania międzynarodowe oraz to, czy w danym miejscu lokują się instytucje globalne
  2. W metropolii dominuje nie przemysł, ale usługi i sektor wysokich technologii.

  Póki co oba powyższe punkty w B-B kiepsko się prezentują. Jeśli chodzi o wysokie technologie, to na każdym kroku przegrywamy z Wrocławiem, Krakowem.

 4. Czytelnik pisze:

  Metropolia ? Jak w całej Polsce powstaną 3 metropolie to będzie dobrze. Wystarczy sprawdzić na której pozycjiwśród miast europejskich jest BB pod względem liczby mieszkańców. Dużo większe i majetniejsze miasta nie mają ambicji metropolitalnych. Mrzonki i SF w jednym. Przy okazji, fgdzuie lezy Korbelów? Jeżeli mowa o Korbielowie – to jak ma wygladać poprawa dostępności komunikacyjnej z Bielska ? Balonem ?

  • Przede wszystkim subregion na południu województwa śląskiego, który ma wyraźne cechy „zespołu metropolitalnego”. Potwierdzają to liczne dokumenty.
   Grażyna Staniszewska

   • Czytelnik pisze:

    Dokumenty ? Jak wykazuje doświadczenie dokumenty w tym kraju tworzone są na zamówienie…
    Nie chodzi o negowanie możliwości rozwoju – tylko proszę o konkrety – możliwe do realizacji. Jeżeli GOM przekształci się w zespół metropolitalny to z Pani programu nici …
    Mimo wszystko, obserwując naszą scenę samorządową życzę powodzenia w niedzielę :-)

  • bielszczanin pisze:

   1. Liczba mieszkańców NIE jest najistotniejszym czynnikiem świadczącym o metropolii (istotniejsze są te, o których mówi prof. Jałowiecki, a przytoczone przeze mnie w wcześniejszym wpisie )
   2. >>”Dużo większe miasta nie mają ambicji metropolitarnych” – a co to za porównanie ze słabszymi gospodarczo miastami?? Wg mnie należy patrzeć i wzorować się TYLKO na najlepszych
   3. Uzupełniając punkt 2 – Bielski Obszar Metropolitarny zamieszkuje ponad 880 tyś. ludzi (wg Wikipedii)
   4. B-B jeszcze przed wojną było miastem o najwyższej stopie życiowej mieszkańców w Polsce – koncepcja metropolii może przyczynić się do wzmocnienia regionu (koło zamachowe całego regionu, którego implikacją może być m.in. tworzenie nowych miejsc pracy).

 5. Jarek pisze:

  Pani Grażyno,
  Proszę jeszcze raz przedstawić swoją opinię na temat dalszych losów budowy stadionu w obecnym miejscu, po osiągnięciu kompromisu z okolicznymi mieszkańcami. W powszechnej opinii panuje przekonanie, że jest Pani przeciwniczką tego projektu i chciałaby Pani w miejscu stadionu wybudować salę koncertową. Stanowisko jakie w zajął w tej sprawie Pan Janusz Okrzesik na swoim blogu oraz na stronie internetowej TSP Podbeskidzie ewidentnie skłania kibiców do głosowania na obecnego Prezydenta, który gwarantuje oddanie nowego stadionu w obecnym miejscu za dwa lata. Rozumiem, że stadion to tylko jeden z wielu projektów w naszym mieście, ale wystarczy przyjść na mecz TS Podbeskidzia, żeby zobaczyć jak dla wielu ludzi może to być przysłowiowy „języczek u wagi”, który może zaważyć na oddaniu głosu wyborczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>