Publikujemy program wyborczy KWW Grażyny Staniszewskiej!

          Usuwanie wieloletnich zaniedbań w Bielsku-Białej, spektakularne inwestycje, szcze- gólnie w drogi i kanalizację, stały się możliwe dzięki niespotykanemu wcześniej wsparciu Unii Europejskiej. To dobrze, że nasze miasto wykorzystuje tę niepowtarzalna szansę.
Musimy jednak zacząć  intensywniej pozyskiwać środki z funduszy unijnych na takie dziedziny jak rozwój komunikacji miejskiej, ochrona przyrody, czy wsparcie szkół.                  W rankingach pozyskiwanych środków unijnych chcemy być w czołówce polskich gmin,         a nie jak teraz na 174 miejscu w kraju w przeliczeniu na głowę mieszkańca! Zobacz ranking

Rozpoczęte inwestycje muszą być kontynuowane. Żadna z nich nie będzie przerwana i zaprzepaszczona tak jak 8 lat temu Aquapark.

Ale nadszedł już czas na kolejny krok:

- PRZESUNIĘCIE  INWESTYCJI  NA  OSIEDLA, osiedlowe ulice, chodniki, parki i skwery. Rewitalizacji powinny być poddane kolejne stare kamienice, potrzebne są kolejne parkingi (ale nie kosztem zieleni, miejsc dla pieszych i rowerzystów). Musimy zadbać o zrównoważo- ny rozwój miasta z zachowaniem szczególnej wrażliwości na ład przestrzenny i  przyjazny i estetyczny wymiar miejski.

- ZWRÓCENIE  SIĘ  KU  MIESZKAŃCOM, wykorzystanie ich energii i pomysłów dla dobra wspólnego. Jeżeli tego nie zrobimy, Bielsko-Biała stanie się martwą, betonową pustynią, miastem tranzytowym, przez które szybko i bez zatrzymania przejeżdżać będą obwodnicami setki samochodów, pozostawiając za sobą tylko smród spalin.

PROGRAM   GRAŻYNY   STANISZEWSKIEJ
I   KANDYDATÓW   NA   RADNYCH   JEJ   KOMITETU
DLA   BIELSKA-BIAŁEJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Sprawy Bielska-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Publikujemy program wyborczy KWW Grażyny Staniszewskiej!

  1. wyborca pisze:

    Pani Grażyno a co z mieszkańcami tzw.zasobów komunalnych-bo tutaj na wszystko brak pieniędzy nawet na odmalowanie klatek schodowych.Zato administracja ma się coraz lepiej.I proszę powiedzieć czy mieszkańcy będą mieli możliwość wykupić mieszkania w które inwestowali całe życie a fanaberią pana krywulta sprzedaż jest obecnie wstrzymana i lokatorzy nie mogą partycypować w remontach tychże budynków zato upycha się w tzw. pustostany menelstwo pod przykrywką socjalu gdzie dewastacja tych lokali to codzienność.W MOIM BUDYNKU WSZYSCY SĄ CHĘTNI DO WYKUPU MIESZKAŃ ALE JEST JEDNO SOCJALNE I KLAPA co Pani ma zamiar z tym zrobić ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>