Otwarcie biura Grażyny Staniszewskiej we Lwowie

Grażyna Staniszewska jest pierwszym posłem do Parlamentu Europejskiego, który otworzył biuro na Ukrainie. Uroczyste otwarcie odbyło się 31 października 2008r. Biuro mieści się przy ul. Ruskiej 3 we Lwowie i będzie pełniło rolę Centrum Informacji Europejskiej.

Grażyna Staniszewska
W inauguracji działalności placówki wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, deputowani do Rady Województwa Lwowskiego, przedstawiciele uczelni wyższych oraz mediów. Grażyna Staniszewska podziękowała partnerom ukraińskim i polskim za współpracę, która doprowadziła do otwarcia biura oraz nakreśliła zakres działania.

„Moje biuro będzie zarazem Centrum Informacji Europejskiej, za pośrednictwem którego chcemy udostępniać mieszkańcom Lwowa i całego regionu materiały i informacje na temat Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Parlamentu Europejskiego oraz funduszy i programów UE dostępnych dla Ukrainy. ” – mówi eurodeputowana, która od lat wspiera europejskie dążenia Ukrainy i aktywnie działa w delegacji Parlamentu Europejskiego ds. współpracy z tym krajem.

Grażyna Staniszewska
Ośrodek jest zorganizowany i finansowany wspólnie z Lwowską Organizacją Społeczną „Centrum Informacyjnego Konsultingu”. „Wspólnie zamierzamy między innymi przeprowadzać konkursy wiedzy o Unii Europejskiej dla młodzieży. Razem też chcemy doprowadzić do powstania Europejskiego Instytutu Społecznego, który oferowałby kursy w zakresie wiedzy o Wspólnocie Europejskiej dla samorządowców czy bardziej szczegółowe dla zainteresowanych regułami prawa UE w poszczególnych dziedzinach.” – przedstawia plany poseł Staniszewska.

W dniu otwarcia biura Grażyna Staniszewska ogłosiła pierwszy konkurs dla studentów ukraińskich. Zadanie konkursowe polega na napisaniu eseju, w języku ukraińskim na temat: „Ukraina w Unii Europejskiej. Realna perspektywa czy fantazja polityczna?”. Nagrodą główną w konkursie dla pięciu najlepszych uczestników jest wyjazd połączony ze zwiedzaniem siedziby Parlamentu Europejskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Prasowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>