Bulwary nad Sołą – szkoda że nie nad Białką

W Węgierskiej Górce powstały bulwary nad Sołą. Gratulacje!

A w Bielsku-Białej podobno nie da zrobić ani bulwarów nad potokiem Straceńskim, ani nad Wapieniczanką czy Białką, bo …”cieki wodne należą do RZGW w Gliwicach”.
A przecież brzegi Soły, podobnie jak rzeki Wisły w Ustroniu też są w administracji Gliwic.

Jak to jest? Tam się da, a u nas się nie da?

Po prostu bielski ratusz z nikim nie rozmawia. Owszem pisze oschłe pisma. I efekt jest taki, jaki jest. W Węgierskiej Górce, i Ustroniu bulwary są, a u nas ich nie ma.

Szkoda, na całym świecie brzegi rzek płynących przez miasto to oaza zieleni, wypoczynku, setek kawiarenek i miejsc do wędkowania.

Najwyższy czas zacząć rozmawiać i z RZGW, i z PKP, i z właścicielami opustoszałych hal fabrycznych szpecących miasto. Wszystkim tym może i powinien się zająć prezydent miasta, bo to on przecież jest gospodarzem miasta i z tego tytułu ma nie tylko prawo, ale i obowiązek egzekwować od tzw. administracji specjalnych odpowiednie działania.

Pamiętam, jak swego czasu burmistrz Niepołomic przestawiał bocznicę kolejową i linię wysokiego napięcia we współpracy z PKP i Energetyką, żeby tylko przyciągnąć do miasta Coca-Colę, która dawała szanse na miejsca pracy. Wszystko dało się załatwić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Bulwary nad Sołą – szkoda że nie nad Białką

  1. wyborca pisze:

    Komentarz? Proszę bardzo. Jak nie wybierzemy Pani to obudzimy się z ręką w….No i sami będziemy sobie winni. Jestem przekonany, że bulwary da się zrobić, mało tego bulwary połączone z innymi miejscowościami. Może w ramach subregionu, który Pani proponuje?
    M.

    • Oczywiście. Wszystko się da, tylko trzeba współpracować z sąsiednimi gminami i powiatami. One na to czekają. Obecne władze miasta z nikim nie rozmawiają, twierdząc, że to żadni partnerzy dla 170-tysięcznego Bielska.
      Grażyna Staniszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>