Mecz Podbeskidzie – Kluczbork

Byłam wczoraj na meczu

Wybaczcie opinię laika, ale mam wrażenie, że nasi, choć wyraźnie lepsi technicznie, grali jak we mgle. Jedna bramka właściwie strzelona fuksem. Ale za to kibice! Super! Świetnie zorganizowani, pełna kultura. Dla ulubionej drużyny gotowi wypruć żyły mimo deszczu.

Rzeczywiście porządny stadion z zadaszeniem jest w Bielsku potrzebny! Tylko czy kosztem mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego, które istniało tu znacznie wcześniej? Mam wątpliwości.

Jacek Krywult miał 8 lat na rozwiązanie tego problemu. Przez ten czas można by wybudować nie jeden, a dwa stadiony… I co? Nie zrobił nic. A po dwóch kadencjach napuszcza tylko jednych na drugich.

Czy tak ma wyglądać „zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty”, do czego zobowiązuje prezydenta miasta polskie prawo?

Grażyna Staniszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Prasowe, Inne, Sprawy Bielska-Białej, blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Mecz Podbeskidzie – Kluczbork

 1. Kibic1922 pisze:

  Tylko BKS Bielsko! Trzeba by było wspomóc naszych piłkarzy Stali, a nie Podbeskidzie! Zapraszamy w czwartek o 13:00 na mecz BKSu Bielsko ze Startem Bogdanowice i proszę ocenić doping kibiców oraz starania, a nie marnego Podbeskidzia! Tylko BeKaeS!

 2. Robert pisze:

  Stadion Miejski w Bielsku-Białej – (dawniej Stadion BKS Stal) stadion piłkarski, mieszczący się w Bielsku-Białej, wybudowany w 1927 roku, zmodernizowany w latach 50. XX wieku. Pierwotnie pełnił funkcję zarówno stadionu piłkarskiego, jak i lekkoatletycznego.
  Osiedle Grunwaldzkie – osiedle mieszkaniowe położone w południowej części śródmieścia Bielska-Białej, pomiędzy elektrociepłownią Bielsko-Biała na południu, ul. Broniewskiego na zachodzie, ul. Rychlińskiego na północy i ul. Żywiecką na wschodzie.
  Zostało zbudowane w latach 1951–1957 wg projektu Józefa Łyczewskiego jako ZOR III (Zakładowe Osiedle Robotnicze nr III) w związku z powstaniem elektrociepłowni.
  http://pl.wikipedia.org/
  Nie zna Pani historii, to proszę nie pisać takich rzeczy na swojej stronie, bo to nieładnie okłamywać wyborców.

 3. LPD pisze:

  Skoro wybrała się Pani na mecz Podbeskidzia to teraz proponuję skorzystać z autokaru i pojechać do Krakowa, a potem do Zabrza. Stadion Cracovii (ostatnio odnowiony) także znajduje się w sąsiedztwie bloków. Podobnie jest w Zabrzu, gdzie obiekt Górnika jest okrążony blokami, a w jego pobliżu znajduje się… kościół. Jakoś nikomu to nie przeszkadza.

  Pani Grażyno, stadion w Bielsku-Białej w miejscu, w którym była Pani w sobotę istnieje od bardzo dawna. Tam najważniejsze swoje mecze rozgrywał i rozgrywa BKS Stal. Tam także od kilku lat występuje Podbeskidzie. Dlaczego chce Pani coś zmieniać? Tylko, dlatego, żeby być w kontrze do obecnego prezydenta?

 4. Tylko BB pisze:

  Jak sama Pani widzi w Polsce stadiony piłkarskie buduje sie dopiero od 2-3 lat, gdyby nie Euro 2012, myśle że wiele obiektów sportowych by szybko nie powstało. Poza Kielcami, B-B jest jednym z miast, które rozpoczęło przygotowania do budowy stadionu. Na wzór właśnie tego stadionu Korony Kielce, który jest tanim obiektem, a jego pojemnośc jest na dzień dzisiejszy zaplanowana na miarę potrzeb! Czyli stadion jest budowany na potrzeby gminy i rozwoju sportu zawodowego. Gmina BB jako jedna z pierwszych w kraju dysponowała projektem stadionu piłkarskiego, stąd podobienstwo do tego z Kielc. Oczywiście nie pisze tutaj o Gdańsku czy Wrocławiu, które sa miastami organizującymi imreze za 2 lata i muszą miec duże stadiony wybudowane także za pieniądze podatników z całej Polski.
  Zwracam jednak uwagę, że stadion ma pojemność 3 .3 tys kibiców od jakiś 2 sezonów, kiedy na potrzeby masztów zlikwidowano łuki na stadionie, który kiedyś mógł pomieścić 11-12 tys. kibiców. I przychodziło na stadion nawet wiecej kibiców kiedy BKS, wydawało sie że walczy o ekstraklasę. Na mecze Podbeskidzia też chodziło po 5-6 tys. ludzi nawet do 7-8 tys. kiedy Podbeskidzie grało z atrakcyjnym rywalem.
  Śmieszny jest ten protest, ponieważ wizualizacja stadionu ukazała sie już we wszystkich mediach lokalnych i krajowych w 2008 roku. Praktycznie już wtedy ludzie mogli ten projekt oprotestować, dlaczego tego nie zrobili, a dokładnie zaprotestowali teraz? Miasto faktycznie buduje stadion Szanowna Pani, a nie tylko na fundamencie słów i papieru. A ci ludzie z Grunwaldzkiego myśleli pewnie że ten stadion to żart władz miasta? Jednak nie okazuje się że to jest rzeczywistość! Nie mogą także protestować, bo miasto nie zabiera im ani kawałka ziemi, drogi czy placu zabaw. Dosłownie nic im nie zabiera. Poza możliwością oglądania meczów za darmo, kiedy stadion a raczej trybuny zostaną przykryte dachem. Bo my kibice płacimy za bilety i chcemy mieć także dobre warunki do ogladania meczów niezaleznie od pogody!
  A mieszkańcy tego budynku, sa przyzwyczajeni do dopingu, słyszą go o różnym natężeniu juz od ponad 2 pokoleń.
  Stadion ma lokalizacje jedną z najlepszych w kraju. Na mecz można przyjść: na piechotę, przyjechać autobusem, pociągiem albo samochodem.

 5. Stadion pisze:

  Kibicu 1922 .Gratuluje wytrwałości w dopingowaniu swojej drużyny .
  Niestety jeżeli będziecie się na wzajem kłócić i zwalczać zamiast razem dążyć do powstania nowego stadionu to zostaniemy My wszyscy Bielszczanie daleko w czarnym lesie .Jak pies ogrodnika .Sam nie weźmie i innemu nie pozwoli .
  Drogi Robercie .
  Ciesze się że są jeszcze Ludzie tacy jak Ty którzy potrafią racjonalnie i mądrze wytłumaczyć i wskazać błędy.
  Staram sie zrozumieć mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego .
  Jeżeli na dzień dzisiejszy nie zapadną wiążące decyzje co do Stadionu Miejskiego
  to nie powstanie on również w późniejszym czasie .
  Jak widać ,sprawa stadionu zaczyna być kiełbasą przedwyborczą i obietnicami bez pokrycia .
  Takie jest moje zdanie .
  Sz.P. Grażyno .Jeżeli mogę tak się zwracać do Pani.
  Pisze Pani iż obecny prezydent P.Jacek Krywult , cytuje –
  „Nie zrobił nic. A po dwóch kadencjach napuszcza tylko jednych na drugich.”

  Odnosze wrażenie że Pni również teraz napuszcza wyborców jednych na drugich .

  Dbałość o „zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty” dotyczy także mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego czyż nie ??
  To tylko kwestia kogo sie zadowoli i zaspokoi .
  Kilkanaście tysięcy kibiców czy kilka tysięcy mieszkańców .
  Nadmienię tylko że chodząc na mecze wraz z moimi dziećmi na stadion
  wolałbym usiąść wygodnie nie moknąć i cieszyć się dobrym widowiskiem .

  Tomasz .

  • Przyznaję, popełniłam błąd. Rzeczywiście stadion był pierwszy, choć rozbudowywany był niemal razem z budową Osiedla Grunwaldzkiego.

   Nie zmienia to faktu, że miasto nie może zaskakiwać mieszkańców decyzjami wyraźnie pogarszającymi warunki ich życia. Mieszkańców Grunwaldzkiego przez dłuższy czas zapewniano, że przebudowywana będzie tylko ul. Żywiecka, a stadion wyłącznie remontowany. Z mediów dowiedzieli się jaki kolos wyrośnie pod ich oknami.

   Nie mniej i ten problem można rozwiązać. TRZEBA TYLKO Z LUDŹMI ROZMAWIAĆ, a nie obrzucać epitetami.
   A w naszym mieście się nie rozmawia. Ludzie nagle tracą dorobek życia, bo z zaskoczenia wartość mieszkania czy działki spada kilka razy.
   Nadal uważam, że władze miasta nie są po to, aby rozstawiać ludzi po kątach, ale by ich obsługiwać i ułatwiać życie.

   Kochani, stadion w mieście musi powstać. I nie rozumiem, co to znaczy, że „stadiony buduje się dopiero od 2-3 lat”. Jeżeli jego brak doskwierał mieszkańcom, to władze nie powinny czekać aż temat stanie się modny, tylko natychmiast zabrać się za rozwiązanie problemu. Powtarzam, było na to 8 lat.
   Stadion musi powstać w najbliższym czasie. Ale muszą się przede wszystkim zmienić relacje między obywatelami a ratuszem. Muszą.

   • maler20 pisze:

    Jako zawodnik grający w juniorach jednej z bielskich drużyn chciałbym zwrócić uwagę Pani Grażyny na fakt że w stadion poszło zbyt dużo pieniędzy żeby teraz zrezygnować z modernizacji. Poza tym jeśli nie powstanie prawdziwy stadion Podbeskidzie może nie dostać licencji na grę w Ekstraklasie, o którą staramy się dość długo. Radzę też zwrócić uwagę na fakt, iż zadaszony stadion będzie emitował mniejszy hałas. Proszę aby brała Pani pod uwagę też piłkarzy i kibiców, a nie tylko okolicznych mieszkańców.

 6. LPD pisze:

  Jeżeli Pani chce rozmawiać to niech idzie do programu Janka Pospieszalskiego. A poważnie, to oczywiście, że dialog jest potrzebny, ale jeśli o każdej decyzji będzie Pani chciała rozmawiać z mieszkancami to i tak już długa droga nowej inwestycji jeszcze bardziej się rozciągnie. Proszę brać przykład z prezydent Zabrza, pani Mańki-Szulik, która Górnikowi Zabrze bardzo pomaga, a nie przeszkadza.

 7. Tylko BB pisze:

  No przepraszam bardzo, Pani tutaj zacytowała kilka słów z mojej wypowiedzi.
  Proszę zrozumieć, ze nowo budowane stadiony obok imprezy docelowej sa budowane aby spełnić wymagania centrali piłkarskiej PZPN-u. To właśnie oni nakładają coraz to nowe obowiązki na kluby aby stadion spełniał wszystkie wymagania, które pozwolą na otrzymanie tej licencji od władz piłkarskich w Polsce! Stadion to nie jedyna sporna sprawa w mieście, gdyby iść tokiem myślenia i działania zainteresowanych grup ludzi. Pewnie do dzisiaj nie powstalaby aby ani jedna obwodnica w mieście, ani inne inwestycje. Ponieważ nasi rodacy rozumują tak, dobrze budujcie, ale inwestujcie na terenach naszego sąsiada po drugiej stronie bo my chcemy miec święty spokój, pojdą do sąsiada to znowu on powie,że sie nie zgadza bo to jego ziemia od pokoleń nalezy do nich i nie wyprowadzą sie stąd, budujcie u sąsiada. Jeden chce miec spokój, inny opowiada o swojej świetej własności i gdyby tak słuchac głosu mniejszości za każdym razem doszłoby w koncu do tego że polacy mówili by zamiast po polsku to po niemiecku, że sie tak żartobliwie wyrażę!

 8. Stadion pisze:

  Niestety czytając pani odpowiedz na kilka powyższych postów odnosze wrażenie iż Temat stadionu miejskiego jest zamkniety a Pani już podjeła decyzje co do owego budynku.
  Teraz pozostaje tylko poinformować zawodników TSP Podbeskidzie aby sie przestali starać ponieważ nawet jak uzyskaja awans do ekstraklasy ,nie będa w niej grali z prostego powodu .
  Braku stadionu.
  Uważne przeczytałem pani program wyborczy i stwierdzam iż jest w nim dużo sprzeczności .Patrząc np.na osiedle gdzie mieszkam .
  Zamierza Pani stworzyć place zabaw na osiedlach i skwery gdzie mozna spacerować .
  U mnie to zrobiono,kosztem ładnego boiska do gry o nawierzchni trawiastej .
  Gdzie wyłożono kamienne chodniki z trzema ławeczkami a na pasie zieleni którym jest trawnik wbito tabliczke nie deptac trawników .
  Stworzono miejsce do wyprowadzania piesków .tylko dlaczego w centrum osiedla pod oknami i balkonami bloków ??
  Wartość mojej działki i domu została juz zaniżona poprzez wybudowanie częsci obwodnicy obok ,postawieniu kolejnego sieciowego sklepu z miejscami parkingowymi
  gdzie hałas i natężenie ruchu wzrosło kilkukrotnie .
  Podobno narodziła sie też idea wysiedlenia ludzi którzy maja ogródki działkowe
  a plac ten miał być przekształcony na jakąś muszle koncertową .
  Nie wiem czy plan ten będzie wprowadzony w życie ??
  Rozumiem że hałas z tejże muszli nie będzie uciążliwy a miejsc parkingowych będzie
  nad wyrost ,tak jak przy ulicy żywieckiej jeżeli zamiast stadionu powstanie amfiteatr.
  Pisze Pani o nie marnotrawieniu pieniedzy które już zostały zainwestowane .
  Czymże jest więc niweczenie budowy stadionu gdzie już poniesiono tak ogromne wydatki .
  Przebudowa trybun postawienie oświetlenia czy zainstalowaniu podgrzewanej murawy.
  Cieszy fakt iż chce Pani stworzyc pewien region który ma za zadanie wypracować duży dochód przeznaczany na rozwój tychże miast a nie odprowadzanie zarobionych środków do Sląskiego Urzędu Wojewódzkiego .
  Połączenie kilku miast swoistymi środkami komunikacji szybkiej w tym ciche tramwaje .Super sprawa .
  Tylko dlaczego przed wieloma laty zlikwidowano linie tramwajową
  Hulanka Cygański las ?? I dla czego przy modernizacji obwodnicy nikt o tym nie pomyślał ??
  Nie jestem Bielszczaninem .Mieszkam w tym mieście dopiero 12 lat .
  I dobrze by było gdyby zamiast umierać powolnie Miasto w końcu zacznie żyć .
  Jestem rdzennym Opolaninem i moge przytoczyć tutaj przykład stadionu Odry Opole
  Który jest rozbudowywany a mieści sie prawie w centrum i jest otoczony trzema osiedlami .
  Słynny na całą Polskę Amfiteatr Opolski umieszczony jest w dzielnicy która już tam była .Jak sie nie myle powstała ona w latach 20 XX wieku.
  Również jest on teraz modernizowany i nikomu to nie przeszkadza.
  Mają po prostu własciwych ludzi na własciwym miejscu.
  Dialog z ludzmi jest potrzebny ale przede wszystkim potrzebny jest włodarz
  który twardą ręka poprowadzi to miasto do rozkwitu zarówno kulturowego jak i sportowego .
  Nie tylko supermarketami człowiek żyje .A tych już chyba mamy pod dostatkiem .
  No chyba że w miejscu stadionu powstanie Sfera III lub Gemini park II

  Tomasz.

  • Pozdrawiam Opolanina/Bielszczanina!

   To skandal, że zlikwidowano boisko osiedlowe. To powinna być ważna część terenu rekreacyjnego/ zielonego w dzielnicy. Trawniki muszą być dla ludzi, a nie dla wyglądu! Pomysł na likwidację zielonych ogródków działkowych jest niedopuszczalny. Miasto ma stanowczo za mało zieleni.

   Powtarzam: stadion w Bielsku musi być i to bez zbędnej zwłoki. Trzeba tylko rozwiązać problem mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego, a zwłaszcza bloków przy Rychlińskiego. Podobno są zagorzali kibice, którzy chcieliby tam zamieszkać. Może zorganizujemy takie zamiany? Może przeprowadzi się tam prezes TS Podbeskidzie, Janusz Okrzesik i Jacek Krywult. Pozostałe proponuję, aby wykupiła gmina na tanie miejsca noclegowe dla kibiców lub innych imprez miejskich. Bielsko w ogóle takiej bazy nie posiada. A to blokuje przyjazd wielu niezamożnych ludzi na wiele imprez sportowych, czy muzycznych.

   Grażyna Staniszewska

 9. Marcinek93 pisze:

  Jutro zapraszamy na mecz BKSu ;)

  • Będę na pierwszej części. Potem muszę wziąć udział w oficjalnych uroczystościach z okazji święta 11 Listopada.

   Jestem bardzo ciekawa, jaka będzie gra zawodników i jacy są kibice BKS.

   Do zobaczenia,
   Grażyna Staniszewska

   • TS Podbeskidzie pisze:

    I jak wrażenia? Z tego co wiem po 2 połowie ciekawie było…; )
    Choć kibicuje Podbeskidziu zawsze podziwiam BKS i może dlatego trzeba byłoby im pomóc! Sytuacja w klubie jest zła, a żeby uratować najstarszy klub piłkarski w Bielsku trzeba by było wspomóc tych piłkarzy, kibiców oraz zmienić działaczy.
    Pozdrowienia od kibica Podbeskidza!

 10. filip_gmail pisze:

  Wczoraj na meczu BKSu sędzia pokazał na co go stać;/ ;|

 11. GC pisze:

  Może zbudujmy halę hokejową

 12. Bks a Podbeskidzie pisze:

  Bks swoje lata świetności już miał, czas na PODBESKIDZIE. Uważam, że jeżeli chodzi o ten pierwszy to powinien się skupić tylko i wyłącznie na sekcji siatkarskiej gdzie odnosi sukcesy. Nie mam zamiaru wysłuchiwać, że to pierwszy oraz zasłużony klub w Bielsku a jego „wierni” kibice potrafią tylko bić małolatów, tak, mam na myśli ten incydent gdy Bks napada młodych piłkarzy na jakiejś imprezie lejąc ich sprzętem. ŻENADA. Przyszłość bielskiej piłki jest w Podbeskidziu. Klub walczy o awans, ma bardzo dobre zaplecze, szkółkę i co najważniejsze stabilny budżet a kibice ? Hmm, wystarczy popatrzeć na frekwencje. Pal licho że większość to dziadki i dzieciaki, którzy przychodzą popatrzeć i komentować ale jesteśmy również My, którzy dopingując swój zespół jedziemy nie raz nawet przez całą Polskę za swoim klubem, ile godzin w pociągach, ile kilometrów samochodem, autokarem. Ale nie rozczulajmy się. Dochodząc do sedna sprawy uważam, że sekcja piłkarska o nazwie BKS nie powinna istnieć.
  Z pozdrowieniami s.88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>