Spotkanie z laureatkami konkursu „Oczy otwarte”

4 grudnia 2007r. Grażyna Staniszewska wzięła udział w spotkaniach z dziennikarkami – laureatkami konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji „Oczy otwarte„ oraz grupą młodzieży z Polski, która odwiedziła PE na zaproszenie Prof. Bronisława Geremka.

Grażyna StaniszewskaPodczas spotkania z dziennikarkami Grażyna Staniszewska, wiceprzewodnicząca Intergrupy PE ds. Osób Niepełnosprawnych, odpowiadała na pytania związane z pracami legislacyjnymi w PE i planami ustanowienia dyrektywy unijnej, która zbierałaby w jednym dokumencie przepisy prawne dotyczące osób niepełnosprawnych, rozsiane dotychczas po wielu różnych dokumentach.

Tego samego dnia eurodeputowana wzięła udział w spotkaniu z grupą Polaków, którzy odwiedzili Parlament Europejski na zaproszenie prof. Bronisława Geremka. Posłanka opowiadała młodzieży o kulisach pracy eurodeputowanych, roli Polski podczas Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie. Grażyna Staniszewska odpowiadała także na pytania o różnice pomiędzy pracą w polskim i europejskim parlamencie, wyjaśniała proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej i uchwalanie unijnego budżetu. Po spotkaniu nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia.

Grażyna Staniszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprawy Europy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>