II RAJD WISŁY – Rowerem po Europie!

Na przełomie maja i czerwca 2007 roku odbędzie się II RAJD WISŁY - Rowerem po Europie. Weźmie w nim udział ok. 200 osób, wśród nich pomysłodawczyni Rajdu Grażyna Staniszewska. Uczestnicy wyjadą 25.05 z miasta Wisła, aby wzdłuż królowej naszych rzek dotrzeć do Gdańska 8 czerwca 2007r. Wśród rowerzystów będą posłowie Parlamentu Europejskiego oraz grupy młodzieży z ok. 10 państw Unii Europejskiej. Impreza odbywa się pod patronatem Parlamentu Europejskiego.

Rajdem Wisły organizatorzy chcą uczcić 50-lecie Unii Europejskiej (Traktatów Rzymskich), a także pozyskać samorządy lokalne na rzecz budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, wydzielonej drogi rowerowej, biegnącej wzdłuż brzegu Wisły na dystansie blisko 1500 km, która ma szansę stać się atrakcją turystyczną na skalę nie tylko Polski, ale i całej Europy.

Rajd Wisły objął patronatem Parlament Europejski, polska misja Komisji Europejskiej, Telewizja Polska i Polskie Radio.

I Rajd Wisły miał miejsce w 2004r, rozpoczął się 1 maja, w dniu w którym Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tego czasu powstał projekt produktu turystycznego: Wiślana Trasa Rowerowa, który wdrażany jest intensywnie na razie tylko w województwie śląskim. Teraz organizatorom Rajdu zależy na zmobilizowaniu gmin w pozostałych 7 województwach, przez które przepływa Wisła.

Rajd Wisły będzie bez wątpienia największą imprezą sportowo-turystyczną w kraju w 2007 roku, jednym z ważniejszych wydarzeń 50-lecia Traktatów Rzymskich. Organizatorem całości jest Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów wraz ze starostami i prezydentami miast, przez które przepływa Wisła. Inicjatorką Rajdu Wisły jest eurodeputowana Grażyna Staniszewska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprawy Bielska-Białej, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>