XXII Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej

2 kwietnia w Bielsku-Białej odbył się XXII Rodzinny Rajd Rowerowy. Rodzinne Rajdy Rowerowe organizowane są już od 11 lat przez eurodeputowaną Grażynę Staniszewską. W XXII Rajdzie wzięło udział ponad 2,5 tysiąca rowerzystów. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku (Gazeta Wyborcza, 23.04.2007).

W artykule czytamy m.in.: „(…)Beskidzki Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez europarlamentarzystkę Grażynę Staniszewską, odbył się już po raz 11. Co roku, od końca kwietnia do września, bierze w nich udział kilkanaście tysięcy osób. Rajdy to świetna promocja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. – To także lobbing na rzecz tras i ścieżek rowerowych – tłumaczy pomysłodawczyni.

Pod bielski ratusz przyjechali w niedzielę nowicjusze i weterani, którzy startują w rajdach Staniszewskiej od początku. Emeryci i malutkie dzieci, wiezione przez rodziców w specjalnych krzesełkach. Nie tylko bielszczanie, ale też mieszkańcy Pszczyny, Rybnika, Oświęcimia, Katowic, Szczecina, a nawet Słowenii. (…)”

Artykuł „Rajd Rowerowy w Bielsku” dostępny jest pod adresem: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35056,4080800.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprawy Bielska-Białej, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>