MIGAWKI Z TRASY: Osiedle Polskich Skrzydeł

Ciekawe spotkanie w Radzie Osiedla. Przewodniczący Leonard Boda kandyduje z naszej listy. Na spotkanie zaprosił także Jerzego Balona z konkurencyjnego komitetu. Bardzo mi się to spodobało. Tak to powinno być, gdybyśmy rzeczywiście byli demokratycznym społeczeństwem. Gdzieś powinno się znaleźć miejsce na prezentację różnych propozycji, a nie tylko tej jednej jedynie słusznej. Ale rady osiedli się… boją narazić prezydentowi Krywultowi, który krzywo patrzy na organizację spotkań z innymi kandydatami.

Poruszane sprawy: dokończenie pięknego parku w Smoczym Jarze, być może wyposażenie go w postacie z bielskich filmów rysunkowych. Roman Nehrebecki mówi, że to możliwe, tylko że prezydent musiałby wyrazić zgodę…

Ludzie bardziej obawiają się likwidacji dzisiejszego lotniska sportowego i oddania tych terenów deweloperom niż małego pasa startowego, który skróci drogę lądowania, a tym samym zmniejszy hałas. Zgodziliśmy się wszyscy, że w Aleksandrowicach powinno pozostać lotnisko o charakterze wyłącznie sportowym. To jedno z najpiękniej położonych lotnisk. Miejsce spacerów bielszczan. Świetny, choć krótki pas dla rowerzystów i rolkarzy.

No i linia autobusowa nr 2. Od lat mieszkańcy i Rada Osiedla postulują, żeby przedłużyć ją do pętli na Polskich Skrzydeł („dwójka” kończy teraz kurs na Osiedlu Kopernika). MZK zrobił próbne jazdy, ale … w czasie wakacji i w ten sposób udowodnił mieszkańcom, że się nie opłaca wydłużanie kursu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Prasowe, Sprawy Bielska-Białej, Wydarzenia, blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „MIGAWKI Z TRASY: Osiedle Polskich Skrzydeł

  1. Monika pisze:

    MZK zrobił próbne jazdy w wakacje? To absurd.Czy są jeszcze jakieś szanse na wydłużenie linii nr 2 ?
    Uważam,iż najpierw warto zainwestować w kamery lub zwiększyć liczbę patroli w Smoczym Jarze, a potem dalej rozwijać park. Wieczorami kręci się tam dużo młodych,spragnionych napojów wyskokowych. Zabawki na placu zabaw były zniszczone już po tygodniu od ich uruchomienia. Sam plac powinien być ogrodzony i najlepszym wyjściem byłaby zmiana podłoża na sztuczne ( tak jak np. na placach zabawach w Krakowie),gdyż po opadach deszczu jest nie do użytku.Szkoda, że informacja o spotkaniu nie dotarła do mieszkańców, chętnie bym się na nie wybrała.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>